Teleskopi Cassiopeia i NASA-s, zbulon Zvastikën "Gjermane" në pjesën e errët të Hënës

Valutazione attuale:  / 2

Nga Ilir Konti 

Më 20 mars të 2010-ës, në internet qarkulluan disa fotografi që i përkisnin pjesës së errët të Hënës, por këto foto do ishin shkaku dhe molla e sherrit e një trazire të madhe 

Lexo

Qeveritë botërore, po përgatiten me ritme të shpejta për të mirëpritur jashtëtokësorët!

Valutazione attuale:  / 0

Nga Ilir Konti

Qeveritë botërore kanë filluar të përgatiten me një mënyrë të sinkronizuar për takimin përfundimtar me jetën jashtëtokësore, ose me Jashtëtokësorët, thuhet nga një grup shkencëtarësh britanik.

Në botimin e fundit të revistës shkencore 

Lexo

Vatikani tashme, duket se e ka pranuar ekzistencen e jashtoksoreve ( Papa Giovanni XXIII-te kishte pasur kontakt me to ) !

Valutazione attuale:  / 1

Nga  Kol   Marku

Ne programin TV "Los grandes misterio del tercoe Milenio" me Jaime Maussàn. Flitet per nje histori te jashtzakonshme ! Eshte i njohur fakti  se papa Giovanni XXIII-te , kur ishte pape por dhe me pare kishte pasur takime me qenje qe duhet te themi me origjine jashtoksore, ose per me pak jo njerzore.

Lexo

Shkencëtarët e Indisë: Në Hënë mund të jetohet

Valutazione attuale:  / 1

Ilir Konti

Topics: shkencëtarët

Mesa duket Hëna na rezervon shumë surpriza. Surpriza e radhës vjen nga shkencëtarët e Indisë të cilët pas një hulumtimi disa vjeçar arritën në përfundimin shumë mbresëlënës se, në hënë mund të jetohet,

Lexo

Zbulohen gjurme antike te jetes ne Planetin MARS !

Valutazione attuale:  / 1

Shkencëtaret: Gjurmë antike të jetës në planetin e kuq !

Nga Ilir  Konti

Blloqet themelore kimike të jetës, pra organikët e nevojshëm (jo biologjike) dhe molekulat, që në antikitet, e shumë më herët kanë qenë prezent në Mars. Ky ishte përfundimi i një studimi të ri shkencorë. Studimi u bazua në meteoritët e rrëzuar në tokë, të cilët u analizua dhe studiuan ne detaj nga shkencëtarët. 

Lexo

A thote te verteten NASA per strukturat e dyshimta ne Hene ?

Valutazione attuale:  / 0

A perben fotografia e meposhtme nje fakt se NASA vertet i fsheh shume gjera botes dhe e genjen ate ?!

 Mesa duket, tashme dhe NASA, edhe pse ‘gabimisht’ verteton ate çka dihet nga gjithkush, se vertet ne Hene ekzistojne struktura. Ne fotografine (qe ju paraqesim) e nxjerre prej NASA-s nga Ames Research Centre, mund te shohim qarte dy struktura te mundshme, ne njeren kemi te bejme me nje ndertese ne forme katrore dhe tjetra ne te djathe, ngjane me nje strukture trekendore, apo ndoshta dhe nje ure. Burimi:  www.ikub.al kjo e ka marre lajmin nga: albobserver). (Nga ana jone shtuar fotografia  e nxjerre nga vidio)  

Per me shume shiko Vidion

Ekziston mundesia e nje zbulimi te madh Kinez ne HENE per Jashtoksoret !

Valutazione attuale:  / 0

Jashtetokesoret: Kinezet zbulojne nje baze te tyre ne Hene ?

Agjencia kineze e hapesires pretendon se ka marre pamje nga rajoni i quajtur “Hires” imazhe te nxjerra nga Orbiter Chang’e-2 ne Hene,

Leggi tutto...